29 marca br. policjanci jeleniogórskiej drogówki prowadzą w regionie działania podczas, których pod lupę wzięli uprawnienia kierujących. Przypominamy, że kontrola drogowa po odebraniu uprawnień w drodze decyzji administracyjnej przez starostę, bądź prezydenta, może zakończyć się dla kierowcy nawet pobytem w areszcie, a kara za jazdę pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami to dwa lata pozbawienia wolności, natomiast kierowanie pojazdem na zakazie zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Dzisiaj policjanci jeleniogórskiej drogówki prowadzą działania, podczas których pod lupę wzięli uprawnienia kierowców.
Funkcjonariusze w trakcie działań eliminują z ruchu nietrzeźwych kierujących, sprawdzają czy kierowcy mają stosowne dokumenty uprawniające ich do kierowania, stan techniczny pojazdów i wyposażenie oraz reagują na wszelkiego rodzaju przestępstwa i wykroczenia.
Przypominamy, że za kierowanie pojazdem wbrew zakazowi sądowemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5, natomiast za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami, którego złamanie jest kolejnym przestępstwem.
podinspektor Edyta Bagrowska