Los Cristianos - miasteczko na Teneryfie

Los Cristianos to turystyczne miasteczko położone na południowym wybrzeżu Teneryfy. To jedno z najstarszych miast tej części wyspy, a pierwsze wzmianki o nim sięgają XVI wieku. Początkowo była to mała osada rybacka, która z czasem stała się głównym punktem dostaw towarów na południu. Dopiero w latach 60 tych nastąpił wielki przełom turystyczny i miasteczko drastycznie szybko zaczęło się zmieniać z miejscowości rybackiej na rekreacyjną. Pierwsi podróżnicy zaczęli przyjeżdżać w celach terapeutycznych w związku z wyjątkowymi walorami tutejszego klimatu. Obecnie jest to jedno z najważniejszych miast Teneryfy i jest częścią turystycznego trójmiasta, w skład którego wchodzi też Las Americas i Costa Adeje.

W dzisiejszych czasach miasto tętni życiem i na pewno nie będziecie się w nim nudzić. Oprócz setek barów i restauracji gdzie można dobrze zjeść, istnieje wiele innych atrakcji. W rozwiniętym już porcie, który oferuje połączenia promowe na inne wyspy, możecie również skorzystać z wodnych przyjemności. Między innymi ze skuterów i rowerów wodnych, rejsów na wieloryby czy też nurkowania z przepięknie kolorowymi rybami. W centrum miasta dość często odbywają się wszelkiego rodzaju imprezy lokalne, co daje możliwość poznania kultury kanaryjskiej w prawdziwej odsłonie. W Los Cristianos znajdują się dwie okazałe plaże choć jedna z nich z nawiezionym piaskiem z Sahary, by jeszcze bardziej umilić pobyt przyjeżdżającym.

Podsumowując, jest to miejsce, które spełni oczekiwania prawie każdego ze względu na jego różnorodność. Położenie geograficzne oraz wysoka hierarchia tego miasta wpływa na łatwe połączenie praktycznie z każdą częścią wyspy. A co najważniejsze, słońce świeci tu praktycznie 360 dni w roku.