Sierżant Piotr Sadowski na co dzień policjant pełniący służbę w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. 22 września br. odbierze medal imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja, który przyznawany jest za szczególne zasługi. Piotr Sadowski od 18 lat pasjonuje się muzyką Rock-Pop z domieszką bluesa. Gra na pianinie i gitarze. Wraz ze swoim zespołem „The Light Street”, dla którego komponuje i pisze teksty koncertuje po całym kraju. Ich utwory można posłuchać na kanale Youtube.

Piotr Sadowski to nie tylko funkcjonariusz garnizonu policji jeleniogórskiej. Służbę w Policji połączył z wielką pasją, jaką jest muzyka. W Policji służy od 2021 roku w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. 22 września br. odbierze medal imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja, który przyznawany jest za szczególne zasługi. W przypadku sierż. Piotra Sadowskiego było to uratowanie życia 4-letniej dziewczynki, która stała na krawędzi u dachu 3 piętrowego budynku.
Pasją Piotra Sadowskiego jest Rock-Pop z domieszką bluesa. Gra na gitarze i pianinie. Muzyką  zainteresował się 18 lat temu, grał  w zespołach młodzieżowych, a od 7 lat wspólnie z 3 kolegami i bratem bliźniakiem tworzy zespół „The Light Street”, dla którego komponuje muzykę i pisze teksty. Teksty piosenek pozwalają mu wyrazić swoje myśli, uczucia i doświadczenia w sposób głęboki i osobisty. Słowa, które tworzy, często mają moc poruszenia serc słuchaczy i pobudzenia do refleksji. Zespół ma swój kanał na Youtube, gdzie można posłuchać ich muzyki. Link do kanału na Youtube  - www.youtube.com/@thelightstreet9591, a także posiadają swój profil w mediach społecznościowych -www.facebook.com/thelightstreet.
Piotr Sadowski wraz z zespołem grają koncerty w całym kraju, w tym koncerty charytatywne dla ratowania chorych dzieci, a od 1 listopada br. będzie dostępna ich płyta.
Piotr Sadowski to osoba, która nieustanie poszukuje nowych inspiracji i sposobu wyrażania siebie poprzez muzykę. Jego pasja jest źródłem nie tylko artystycznej satysfakcji, ale także łączy go z innymi ludźmi. Pomimo pasji do muzyki, to potrafi on zachować równowagę pomiędzy  między życiem artystycznym, a obowiązkami służbowymi. Sumiennie i dokładnie wykonuje swoje obowiązki  zawodowe, co świadczy o jego profesjonalizmie i odpowiedzialności w miejscu pracy. Jest przykładem osoby, która udowadnia, że można łączyć pasje z obowiązkami służbowymi, tworząc harmonijną równowagę między nimi.
podinsp. Edyta Bagrowska