Dzielnicowy edukuje harcerzy o bezpieczeństwie w ferie w Szklarskiej Porębie

Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych było głównym tematem spotkania dzielnicowego z harcerzami w Szklarskiej Porębie. W trosce o spokojny wypoczynek naszych najmłodszych, policja podjęła inicjatywę edukacyjną skierowaną do uczestników obozu harcerskiego.
- 21 lutego 2024 roku, sierżant Łukasz Monastyrski z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie odwiedził harcerzy na obozie.
- Kontrola bezpieczeństwa obiektu i rozmowy o zasadach bezpieczeństwa podczas ferii.
- Znaczenie bieżącego monitorowania prognoz pogody oraz obowiązków organizatora obozu w kontekście bezpieczeństwa dzieci.
- Przypomnienie o noszeniu elementów odblaskowych po zmroku poza strefą zabudowaną i w nieoświetlonych obszarach.
- Apel o zachowanie ostrożności podczas przebywania w lesie, górach i przy poruszaniu się po drogach.
W obliczu zimowych wyzwań, bezpieczeństwo staje się priorytetem. W związku z tym, sierżant Łukasz Monastyrski zdecydował się dostarczyć harcerzom i ich opiekunom cenne wskazówki, jak zabezpieczyć się przed potencjalnymi niebezpieczeństwami. Spotkanie miało na celu nie tylko przekazanie konkretnych zasad bezpiecznego zachowania, ale również wypracowanie wspólnego zrozumienia odpowiedzialności za siebie i innych.
Podczas rozmów szczególny nacisk położono na elementy, które mogą wydawać się oczywiste, ale w praktyce często są lekceważone, jak noszenie elementów odblaskowych. Dają one kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji, często ratującej życie czy zdrowie, podkreśliła podinsp. Edyta Bagrowska. Taki prosty gest jak założenie kamizelki odblaskowej czy opaski na ramię może decydować o ludzkim życiu, szczególnie w nieoświetlonych miejscach lub po zmroku.
Omówiono także tematykę właściwego zachowania w terenach leśnych i górskich, jak również zasady bezpiecznego przekraczania dróg. Przypomnienie o konieczności przestrzegania sygnalizacji świetlnej i przejścia przez ulicę tylko w wyznaczonych miejscach podkreślało holistyczne podejście do kwestii bezpieczeństwa.
Wizyta funkcjonariusza w obozie harcerskim to wyraz troski o dobro najmniej doświadczonych użytkowników przestrzeni publicznej naszych dzieci. Edukacja i budowanie świadomości są kluczowe dla zapewnienia im bezpiecznego wypoczynku, zarówno teraz podczas ferii zimowych, jak i w przyszłości.
Źródło: KMP w Jeleniej Górze
Ostatnie Artykuły

Dwa Orliki w Jeleniej Górze czeka duży remont i nowe zaplecze

Komisarz Lew i policjanci pokazali dzieciom, jak uniknąć wakacyjnych wpadek

Trzech kierowców wpadło jednego dnia - dwóch miało sądowy zakaz, jeden pił

W Jeleniej Górze metalowy pręt nie pomógł - włamywacze wpadli po nocy w jubilerze

Haftowane motyle w Książnicy Karkonoskiej - wystawa, obok której trudno przejść obojętnie

W Jeleniej Górze szykuje się festyn pełen dmuchańców i muzyki

Wolność znów w remoncie. Ulica zwęzi się i zmieni układ ruchu

Gang Włóczykija rozkręca włóczkowy rytm - motyle i spotkania w Jeleniej Górze

Porzucona torba na karkonoskim szlaku uruchomiła alarm służb

Służby ruszyły nad wodę przed wakacjami - sprawdziły dwa newralgiczne miejsca

Kliknęła w ofertę kryptowalut - straciła blisko 8 tysięcy złotych

Radiowóz i Komisarz Lew w Mysłakowicach - policjanci uczą przed wakacjami

Szybki zysk okazał się pułapką - mieszkaniec Jeleniej Góry stracił ponad 7 tys. zł

Fotograf ze Szklarskiej Poręby, którego kadr wyróżniła NASA
Przydatne dane teleadresowe
- Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jeleniej Górze - kontakt, zajęcie pasa, strefa parkowania
- Miejski Zakład Komunikacyjny w Jeleniej Górze - kontakt, bilety, rozkłady, wynajem
- Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze - kontakt, godziny, zawiadomienie o przestępstwie
- Sanatorium Agat w Jeleniej Górze - kontakt, cennik, zabiegi i rezerwacja
- Powiatowy Zespoł do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Jeleniej Górze - kontakt, godziny, wnioski
- Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Góze - bilety, godziny, wystawy i dojazd
