Samochodem przez Kotlinę Kłodzką – przewodnik dla poszukiwaczy przygód

Kotlina Kłodzka to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów, ze względu na piękne krajobrazy i liczne uzdrowiska. W naszym artykule pokażemy Ci, dlaczego warto w ten region wybrać się wypożyczonym samochodem.

Kotlina Kłodzka – co warto zobaczyć?

Jeżeli zastanawiasz się, jakie atrakcje możesz odwiedzić w Kotlinie Kłodzkiej, musisz wiedzieć już na początku, że lista jest bardzo długa. Począwszy do gór Sowich i Stołowych, poprzez jaskinie, kopalnie złota w Złotym Stoku, aż po miejscowości, takie jak Wambierzyce, Duszniki-Zdrój, czy też uwielbiany przez narciarzy – Zieleniec.

W regionie tym znajdziesz doskonałe trasy narciarskie, szlaki górskie, oraz krajobrazy zapierające dech w piersiach. W takich warunkach z pewnością odpoczniesz i nawet krótki pobyt pozwoli Ci naładować się pozytywną energią.

Także miłośnicy historii będą usatysfakcjonowani tym, co tutaj znajdą. Słynna Twierdza Kłodzka to wyjątkowy zabytek militarny, a w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju możesz obejrzeć wiele interesujących wystaw. Smakosze będą mogli z kolei spróbować regionalnych specjałów, takich jak pstrągi, czy placki ziemniaczane.

Wyjazd do Kotliny Kłodzkiej wynajętym autem

Na miejsce najwygodniej dojedziesz pociągiem. Jednak do poruszania się między wszystkimi atrakcjami, możesz użyć wynajętego samochodu. Jesteś w takim przypadku panem swojego czasu. Nie musisz pilnować rozkładu jazdy, spieszyć się na dworzec, czy też tracić cennych minut w kolejkach po bilety.

Poza tym, autobusy i pociągi nie dojeżdżają do każdej miejscowości. Samochodem możesz odwiedzić mniej uczęszczane miejsca oraz cieszyć się ciszą i spokojem. Podróżowanie bocznymi, wiejskimi drogami, daje możliwość odkrycia nowych i ciekawych miejsc, jakich nie znajdziesz w żadnym przewodniku.

Możesz zdecydować się na auto sportowe, którym na co dzień nie jeździsz. Ford Mustang, Ford Focus RS, czy też Audi RS, to kultowe modele, którymi zachwyca się każdy fan motoryzacji. Pobyt w Kotlinie Kłodzkiej to dobry moment na sprawdzenie możliwości takich pojazdów.

Wynajem samochodu sportowego – o czym warto wiedzieć?

Wypożyczenie samochodu na weekend lub kilkudniowy urlop w Kotlinie Kłodzkiej nie jest niczym trudnym. Potrzebny będzie tylko dowód osobisty oraz prawo jazdy. Następnie wybierasz samochód z oferty, jaką przedstawi Ci wypożyczalnia samochodów sportowych.

Jeśli podróżujesz sam, może to być zgrabne coupé. A gdy jest to rodzinny wyjazd, wybierz usportowionego hatchbacka z miejscami dla pięciu osób. Opłata naliczana jest za każdą dobę. Oczywiście, możesz liczyć na rabaty, jeżeli zdecydujesz się na dłuższy, na przykład całotygodniowy wynajem. Wypożyczone auto jest umyte oraz zatankowane i takie też powinieneś je zwrócić.

Wyprawa wypożyczonym autem po Kotlinie Kłodzkiej to oryginalny sposób na krótki wypad, jak i nieco dłuższy pobyt w tym regionie. W ten sposób możesz swobodnie zwiedzać, planować czas, a do tego cieszyć się z jazdy legendarnymi pojazdami.

Nie czekaj i już dziś zarezerwuj auto sportowe na wakacyjny wypad do Kotliny Kłodzkiej!