KMP w Jeleniej Górze: Kobieta zatrzymana za kradzież 11 tysięcy złotych i narkotyki
Wizyta ze skutkami - kradzież i narkotyki w tle w Jeleniej Górze. Młoda kobieta stanie przed sądem
  1. Zatrzymanie 30-letniej kobiety podejrzanej o kradzież i posiadanie narkotyków.
  2. Wydarzenie miało miejsce 1 kwietnia, kiedy to podczas wizyty u znajomego, kobieta przywłaszczyła sobie ponad 11 tysięcy złotych.
  3. Skonfiskowano metamfetaminę, którą posiadła w momencie zatrzymania.
  4. Możliwa kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podczas rutynowej wizyty u znajomego, 30-letnia kobieta, wykorzystując moment nieuwagi gospodarza, dokonała kradzieży dużej sumy pieniędzy. Zgromadzone dowody pozwoliły funkcjonariuszom z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze szybko ustalić sprawczynię przestępstwa, która niedługo po zdarzeniu została zatrzymana.

Ponadto, w trakcie zatrzymania u kobiety znaleziono substancje zabronione - metamfetaminę, z której można było przygotować kilka dawek handlowych. Przestępstwa, które ciążą na podejrzanej, są bardzo poważne, a śledztwo nadal trwa w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności i odzyskania skradzionych środków finansowych.

Podinspektor Edyta Bagrowska, rzeczniczka prasowa, podkreśla, że tego typu przestępstwa są traktowane z dużą surowością. W związku z powyższymi zarzutami, kobiecie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa zostanie skierowana do sądu, który zadecyduje o dalszym losie oskarżonej.

Przypadek ten jest przestrogą dla społeczności, pokazując, jak ważna jest czujność i ostrożność, nawet podczas spotkań ze znajomymi. Policja przypomina o konieczności zabezpieczania swojego mienia i zgłaszania wszelkich podejrzanych zachowań.
Na podstawie: KMP w Jeleniej Górze