Mężczyzna na hulajnodze elektrycznej zatrzymany na krajowej trójce przez policję

Poranna kontrola na drodze krajowej nr 3 w okolicach Jeleniej Góry ujawniła niecodzienny widok – mężczyzna na hulajnodze elektrycznej przemierzający ruchliwy odcinek trasy. Ta sytuacja zwróciła uwagę policjantów i postawiła pod znakiem zapytania bezpieczeństwo na tej trasie.
- Niebezpieczne manewry na drodze krajowej nr 3 między Wojcieszycami a Jelenią Górą
- Apel policji o rozsądek i bezpieczeństwo użytkowników hulajnóg w regionie jeleniogórskim
Niebezpieczne manewry na drodze krajowej nr 3 między Wojcieszycami a Jelenią Górą
22 lipca 2025 roku, około godziny 7:00 rano, funkcjonariusze z jeleniogórskiej drogówki patrolujący trasę nr 3 zauważyli nietypowego uczestnika ruchu – 35-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego poruszającego się hulajnogą elektryczną. Ten środek transportu, choć popularny w miejskich przestrzeniach, na tak ruchliwej i szybkiej drodze stanowił poważne zagrożenie.
Policjanci natychmiast zatrzymali mężczyznę do kontroli. Jazda hulajnogą po drodze krajowej, gdzie prędkość pojazdów często przekracza 90 km/h, jest niezgodna z przepisami i stwarza realne ryzyko wypadku zarówno dla samego kierującego, jak i innych użytkowników drogi.
Apel policji o rozsądek i bezpieczeństwo użytkowników hulajnóg w regionie jeleniogórskim
Funkcjonariusze przypominają, że hulajnogi elektryczne są przeznaczone przede wszystkim do użytku w terenie zabudowanym, na chodnikach lub ścieżkach rowerowych. Poruszanie się nimi po trasach szybkiego ruchu, takich jak droga krajowa nr 3, jest zabronione i może prowadzić do tragicznych zdarzeń.
Podinspektor Edyta Bagrowska podkreśla:
„Bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas. Nawet niewielki pojazd poruszający się niezgodnie z przepisami może stać się przyczyną poważnego wypadku.”
Zderzenie hulajnogi z samochodem jadącym z dużą prędkością może mieć katastrofalne skutki. Dodatkowo obecność takiego pojazdu na trasie zmusza kierowców do gwałtownych manewrów, co zwiększa ryzyko kolizji.
Policja apeluje do wszystkich korzystających z hulajnóg elektrycznych o rozwagę i przestrzeganie zasad ruchu drogowego – korzystajmy z nich tam, gdzie jest to bezpieczne i legalne.
Na podst. KMP w Jeleniej Górze
Ostatnie Artykuły

Dwa Orliki w Jeleniej Górze czeka duży remont i nowe zaplecze

Komisarz Lew i policjanci pokazali dzieciom, jak uniknąć wakacyjnych wpadek

Trzech kierowców wpadło jednego dnia - dwóch miało sądowy zakaz, jeden pił

W Jeleniej Górze metalowy pręt nie pomógł - włamywacze wpadli po nocy w jubilerze

Haftowane motyle w Książnicy Karkonoskiej - wystawa, obok której trudno przejść obojętnie

W Jeleniej Górze szykuje się festyn pełen dmuchańców i muzyki

Wolność znów w remoncie. Ulica zwęzi się i zmieni układ ruchu

Gang Włóczykija rozkręca włóczkowy rytm - motyle i spotkania w Jeleniej Górze

Porzucona torba na karkonoskim szlaku uruchomiła alarm służb

Służby ruszyły nad wodę przed wakacjami - sprawdziły dwa newralgiczne miejsca

Kliknęła w ofertę kryptowalut - straciła blisko 8 tysięcy złotych

Radiowóz i Komisarz Lew w Mysłakowicach - policjanci uczą przed wakacjami

Szybki zysk okazał się pułapką - mieszkaniec Jeleniej Góry stracił ponad 7 tys. zł

Fotograf ze Szklarskiej Poręby, którego kadr wyróżniła NASA
Przydatne dane teleadresowe
- Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Góze - bilety, godziny, wystawy i dojazd
- Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze - kontakt, godziny, zawiadomienie o przestępstwie
- Sanatorium Agat w Jeleniej Górze - kontakt, cennik, zabiegi i rezerwacja
- Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze - bilety, godziny, wystawy i dojazd
- Parafia Świętych Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze - msze, kancelaria, sakramenty
- Placówka Straży Granicznej w Jeleniej Górze - kontakt, zasięg i zakres działań
