Zimowe patrole w Jeleniej Górze - policja uratowała 69-latkę z nieogrzewanego mieszkania

Funkcjonariusze znaleźli kobietę trzęsącą się z zimna na wersalce w nieogrzewanym lokalu i wezwali zespół ratownictwa medycznego. Działania mundurowych i pracowników pomocy społecznej objęły miejsca, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem.
Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w miniony weekend wzmocnili kontrole miejsc narażonych na przebywanie osób bezdomnych i samotnych. Patrole wraz ze strażą miejską oraz pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej sprawdzały pustostany, klatki schodowe, altany działkowe, dworce i okolice ogródków działkowych.
Funkcjonariusze nie ograniczali się do kontroli. Informowali osoby potrzebujące, gdzie mogą znaleźć schronienie i ciepły posiłek. W wielu przypadkach mundurowi przekazywali napoje i posiłki oraz pozostawali z potrzebującymi do czasu przekazania dalszej pomocy.
9 stycznia policjanci razem z pracownikami MOPS i strażnikami miejskimi udali się do mieszkania przy ulicy Warszawskiej w Jeleniej Górze. W jednym z pomieszczeń na wersalce ujawniono 69-letnią kobietę, która wyraźnie trzęsła się z zimna. Z uwagi na jej stan zdrowia wezwano zespół ratownictwa medycznego. Kobieta została przewieziona do szpitala.
Do kolejnej interwencji doszło 7 stycznia około godziny 1.00. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze udzielili pomocy 61-letniemu mężczyźnie na terenie Dworca PKP. Dworzec był zamknięty, a temperatura na zewnątrz wynosiła minus 17 stopni Celsjusza. Policjanci pomogli znaleźć mężczyźnie ciepłe i bezpieczne miejsce, gdzie mógł oczekiwać na przyjazd pociągu.
Policja przypomina, że szczególnie narażone na wychłodzenie są osoby samotne, starsze, bezdomne oraz nietrzeźwe. Alkohol daje złudne uczucie ciepła i obniża czujność, co zwiększa ryzyko wychłodzenia organizmu.
Służby apelują o reagowanie - każdy sygnał o osobie przebywającej na mrozie lub śpiącej w miejscach nieprzystosowanych do nocowania można zgłosić pod numer alarmowy 112. Informacje i działania przekazała Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze oraz podinspektor Edyta Bagrowska.
na podstawie: Policja Jelenia Góra.
Ostatnie Artykuły

Leśna wędrówka w Karkonoskim Parku Narodowym ruszy w sobotnie przedpołudnie

Reklamy w Karpaczu nie mogą już rosnąć bez ograniczeń. Limit jest prosty

Szachowe emocje w Karpaczu wracają do biblioteki z pucharem burmistrza

Na Osiedlu Europejskim wchodzą w etap, który na tydzień zatrzyma część przejazdów

Jedna chwila nieuwagi i siedem kolizji w regionie jeleniogórskim

Dwie kontrole na drogach Jeleniej Góry - zniknęło ponad 2700 porcji

Gleba i woda pod lupą - biblioteka stawia na karkonoski klimat 🌿

Rowerowa fala w Jeleniej Górze - policja wylicza obowiązki, które łatwo przegapić

Jelenia Góra w koncertowych kadrach Józefa Hanusiaka

Nowe tablice w Karpaczu porządkują górskie ulice i prowadzą do defibrylatorów

W Podgórzynie będą dwa szkolenia ważne dla startujących z firmą i rolników

Karpacz świętował z jajem, a 2026 jaj zamieniło się w wielkanocny hit

Biegowy weekend zatrzyma część Cieplic i trasę przez okoliczne miejscowości

