Zaostřeno na Jizerky - fotografie, które opowiadają o górach i pomagają sadzić lasy

Wystawa „Zaostřeno na Jizerky” wraca po raz piętnasty z kadrami z Gór Izerskich, które łączą miłośników przyrody i autorów zdjęć. Organizatorem jest Fundacja Ivana Dejmala, a pokazywane prace to efekt głosów publiczności i wyboru profesjonalnego jury.
- Zaostřeno na Jizerky pokazuje 35 zdjęć wybranych spośród setek zgłoszeń
- Kupując kalendarz wspierasz sadzenie tysięcy drzew i oglądasz najlepsze ujęcia
Zaostřeno na Jizerky pokazuje 35 zdjęć wybranych spośród setek zgłoszeń
Na tegoroczną edycję nadesłano setki fotografii, z których jury wybrało 35 najciekawszych ujęć — kadry drukowane są na panelach i tworzą wystawę pełną przestrzeni, światła i detalu. Jedno zdjęcie trafiło na ekspozycję dzięki głosom czytelników w letnim głosowaniu na stronach „Libereckého deníku”, co dodaje projektowi lokalnego charakteru i emocji. Jury miało też trudne zadanie przy selekcji 13 fotografii do charytatywnego kalendarza - efekt ich wyboru można zobaczyć na miejscu i ocenić samemu 🙂.
Kupując kalendarz wspierasz sadzenie tysięcy drzew i oglądasz najlepsze ujęcia
Kalendarz charytatywny Zaostřeno na Jizerky 2026 zawiera 13 wyróżnionych zdjęć. Można go zamówić w sklepie internetowym Fundacji Ivana Dejmala - 390 CZK, a cały dochód przeznaczony jest na sadzenie lasów zróżnicowanych gatunkowo i wiekowo. Kup kalendarz w sklepie internetowym Fundacji - 390 CZK 🌲🌳.
Fundacja działa od 1993 roku i od tamtej pory wsparła setki projektów z łączną kwotą przekraczającą 37 milionów koron. Pierwszym celem była odbudowa lasów w Górach Izerskich po katastrofie ekologicznej; dziś priorytetem są też reżim wodny krajobrazu, zwiększanie bioróżnorodności oraz tworzenie lasów o zróżnicowanym składzie gatunkowym. Dzięki sprzedaży i darczyńcom w tym roku posadzone zostanie niemal 47 tysięcy drzewek, głównie dębów, buków i jodeł — to realny wpływ na kształtowanie przyszłego krajobrazu w okolicy Liberca.
Jeśli lubisz fotografie gór i chcesz wesprzeć odbudowę natury, wystawa i kalendarz dają dobry pretekst, by połączyć estetykę z praktycznym działaniem. Zapraszam do obejrzenia paneli i rozważenia zakupu kalendarza - zdjęcia zostają z nami, a drzewa będą rosły dalej.
na podstawie: Biblioteka Jelenia Góra.
Ostatnie Artykuły

Mężczyzna podrzucający niewybuchy przy galeriach zatrzymany. Śledczy szukają drugiego podejrzanego

Niewybuchy w koszu przy galerii. Policja zatrzymała 34-latka

Szkoleniowa ciężarówka zatrzymana w Jeleniej Górze. Lista usterek zaskakuje

Seniorzy w Jeleniej Górze usłyszeli, jak działają oszuści

Fałszywy serwisant fotowoltaiki zdobył dostęp do telefonu i ukradł 14 tys. zł

Hulajnogi i rowery elektryczne pod lupą policjantów w Jeleniej Górze

Gumowy druk 3D i customowe koszulki - ZAKAMAR zaprasza

Forum Ekonomiczne w Karpaczu wraca z pierwszymi ogłoszonymi gośćmi. To ostatnie dni tańszych zapisów

Te miejsca w Karkonoszach mijamy bez namysłu - Łukasz Razowski opowiada je na nowo

Dziewięciu kierowców po alkoholu zatrzymanych w Jeleniej Górze. Jeden złamał zakaz

Wakacje bez taryfy ulgowej. Policja uczy dzieci reagować na zagrożenia

Podał dane brata podczas kontroli. Policjanci odkryli dwa sądowe zakazy

Ponad Chmurami w Jeleniej Górze - koncert, który prowadzi przez własne drogi

Taniec i pierwsza pomoc w jednym spotkaniu. Kolejne warsztaty już w sierpniu
Przydatne dane teleadresowe
- Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego - kontakt, pożyczki, dotacje i wsparcie dla firm w Jeleniej Górze
- Sanatorium Agat w Jeleniej Górze - kontakt, cennik, zabiegi i rezerwacja
- Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Jeleniej Górze - kontakt, godziny, zasady przyjęć
- Szpital Specjalistyczny MSWiA w Jeleniej Górze - kontakt, oddziały, rejestracja
- TAURON Ekoenergia Jelenia Góra - kontakt, elektrownie wodne, farmy OZE
- Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze - kontakt, godziny, zawiadomienie o przestępstwie
