Apartamenty na krótki pobyt, a potem znikający sprzęt - 19-latek zatrzymany

FOT. Policja Jelenia Góra
Z apartamentów znikały telewizory, dekoder, ręczniki i suszarka do włosów. Policjanci z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 19-latka podejrzanego o serię kradzieży i uszkodzenie mienia. Straty oszacowano na około 6 tysięcy złotych, a sprawa trafi teraz do sądu.
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ustalili, że młody mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania miał na koncie co najmniej cztery przestępstwa przeciwko mieniu. Do zdarzeń dochodziło od stycznia do marca w Jeleniej Górze. Schemat był prosty i bezczelny - za pośrednictwem portalu rezerwacyjnego wynajmował apartamenty na krótki pobyt, a następnie nie regulował opłat i zabierał wyposażenie lokali.
W jednym z przypadków działał wspólnie ze swoim rówieśnikiem, który także został zatrzymany. Sprawca nie ograniczył się tylko do kradzieży. W jednym z apartamentów przypalił sofę, powodując jej uszkodzenie.
Policjanci oparli ustalenia na zebranych informacjach i analizie nagrań z monitoringu. To właśnie na tej podstawie namierzyli podejrzewanego i zatrzymali go. 19-latek trafił do policyjnego aresztu, a wczoraj usłyszał zarzuty.
Za te czyny odpowie przed sądem. Grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze prowadzą też czynności zmierzające do odzyskania skradzionego mienia.
“Jeleniogórscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o kradzieże oraz uszkodzenie mienia.”
Ta sprawa pokazuje, jak szybko zwykły najem apartamentu zamienia się w serię strat, a z pozoru drobne wynoszenie sprzętu kończy się policyjnym aresztem i poważnymi zarzutami.
na podstawie: Policja Jelenia Góra.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Jelenia Góra). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Radiowóz i Komisarz Lew w Mysłakowicach - policjanci uczą przed wakacjami

Szybki zysk okazał się pułapką - mieszkaniec Jeleniej Góry stracił ponad 7 tys. zł

Fotograf ze Szklarskiej Poręby, którego kadr wyróżniła NASA

Hejt i pułapki w sieci - policja szkoliła dzieci w Jeleniej Górze

Wakacje zaczęły się od policyjnej lekcji, która może uchronić dzieci

W nowym posterunku w Podgórzynie dzieci zobaczyły pracę policjantów

Samorządowcy z całej Europy spotkają się w Karpaczu. Forum Regionów wraca z ważnymi debatami o przyszłości miast i gmin

Rajd wraca na ulice – Jelenia Góra szykuje objazdy i zmiany w autobusach

Dzień Laboranta w Karpaczu. Poranne spotkanie w sobotę

EcoCharge wygrał konkurs. Mechanik pokazał siłę szkolnej innowacji

Festiwal Wina Polskiego wraca do Jeleniej Góry. Program rozpisano na dwa dni

Wakacje w bibliotece, które pachną zielnikiem i farbą w Jeleniej Górze

Piasek pod Śnieżką. Turniej siatkówki plażowej w Karpaczu

Czeskie Karkonosze pokażą drewniane domy i ślady dawnej wsi
Przydatne dane teleadresowe
- Wodnik Jelenia Góra - kontakt, godziny, awarie, e-BOK
- Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Jeleniej Górze - kontakt, opłaty i badania mięsa
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jeleniej Górze - kontakt, godziny, wnioski i dofinansowania
- Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze - kontakt, godziny, wydziały i sprawy online
- Zespół Placówek Pozaszkolnych - Centrum Wspierania Uzdolnień w Jeleniej Górze - kontakt, zajęcia, zapisy
- Ośrodek Kuratorski nr 3 w Jeleniej Górze - kontakt, godziny i zasady przyjęcia
