Motocyklista uderzył w Forda i betonowe ogrodzenie na DK5

FOT. KMP w Jeleniej Górze
Na drodze krajowej nr 5 między Szklarską Porębą a Jelenią Górą doszło do groźnego zderzenia motocykla z Fordem. Jednoślad odbił się od samochodu, a następnie uderzył w betonowe ogrodzenie. Motocyklista trafił do szpitala, natomiast kierowca auta nie odniósł obrażeń.
Do zdarzenia doszło 30 lipca 2026 roku około południa. Jako pierwsi na miejsce dotarli policjanci jeleniogórskiej drogówki, którzy wykonywali w pobliżu inne czynności służbowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce, udzielili poszkodowanemu niezbędnej pomocy i zorganizowali ruch do czasu przyjazdu pozostałych służb.
Z ustaleń policjantów wynika, że motocyklista jechał od strony Szklarskiej Poręby w kierunku Jeleniej Góry. Nie zachował należytej ostrożności i uderzył w koło samochodu marki Ford. Kierowca auta wykonywał w tym czasie manewr skrętu w prawo.
Po zderzeniu motocyklista stracił panowanie nad jednośladem. Najpierw odbił się od samochodu, a potem uderzył w betonowe ogrodzenie znajdujące się przy drodze. Na miejsce skierowano służby ratunkowe, a poszkodowany został przewieziony do szpitala.
Badanie trzeźwości wykazało, że obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierowca Forda nie doznał obrażeń. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze nadal wyjaśniają szczegółowy przebieg kolizji.
Funkcjonariusze przypominają, że kierowca przed skrętem lub zmianą kierunku jazdy powinien upewnić się, czy nie stworzy zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Motocykliści mogą być mniej widoczni ze względu na niewielkie gabaryty jednośladów, dlatego każdy manewr wymaga szczególnej ostrożności.
Policja apeluje również do motocyklistów o dostosowanie prędkości do warunków na drodze, zachowanie bezpiecznego odstępu i przewidywanie zachowania innych kierowców. Nadmierna prędkość, zbyt mała odległość od poprzedzającego pojazdu albo krótka chwila nieuwagi mogą skończyć się poważnymi obrażeniami.
To zdarzenie pokazuje, jak szybko zwykły manewr na drodze może doprowadzić do wypadku z udziałem niechronionego uczestnika ruchu. Motocyklista miał kontakt nie tylko z samochodem, lecz także z betonowym ogrodzeniem, a skutkiem była konieczność hospitalizacji. W takich warunkach margines błędu praktycznie nie istnieje.
na podstawie: KMP w Jeleniej Górze.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KMP w Jeleniej Górze). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Upał w Jeleniej Górze. Dziecko lub zwierzę w aucie może umrzeć w kilka minut

Ciężarówka Renault zatrzymana w Jeleniej Górze. Lista usterek zaskakuje

Motocyklista uderzył w Forda i betonowe ogrodzenie na DK5

Remont Czarnoleskiej bez pełnego zamknięcia drogi

Montaż klimatyzacji na własną rękę? To może skończyć się wysoką karą

Wodnik skraca godziny pracy biur i kasy podczas upałów

„Jabłonka” prowadzi przez pokoje pamięci i tajemnic

Upał drugiego stopnia w Karkonoszach. Temperatura sięgnie 34 stopni

Motocykliści pod kontrolą w Jeleniej Górze. Dwa poważne naruszenia

Ciężarówka z pękniętymi tarczami hamulcowymi zatrzymana w Jeleniej Górze

Festiwal Klimatyczne Karkonosze szuka wystawców z regionu

Zamalujesz torbę, katanę albo trampki - ZAKAMAR Design #8 w Jeleniej Górze

Więcej motocykli na drogach, policja sprawdza kierujących w Jeleniej Górze

Policjanci z Jeleniej Góry przypominali dzieciom zasady bezpiecznych wakacji
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia Matki Bożej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu w Jeleniej Górze - kontakt, kancelaria i nabożeństwa
- Delegatura WIOŚ w Jeleniej Górze - kontakt, godziny i zakres działalności
- Parafia Świętych Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze - msze, kancelaria, sakramenty
- Termy Cieplickie - baseny termalne, sauny i SPA w Jeleniej Górze
- I Komisariat Policji w Jeleniej Górze - kontakt, dzielnicowi, godziny przyjęć
- Komenda Miejska PSP w Jeleniej Górze - kontakt, JRG, odbiory i edukacja przeciwpożarowa
