Jelenia Góra – dlaczego warto tam zamieszkać?

Kotlina Jeleniogórska przyciąga co roku coraz więcej turystów – i nic dziwnego, bo to świetna baza wypadowa w Karkonosze, Góry Izerskie, Kaczawskie czy Rudawy Janowickie. W sercu Kotliny położona jest natomiast Jelenia Góra, miasto o niepowtarzalnym uroku, a jednocześnie świetnie skomunikowane z Wrocławiem i Szklarską Porębą. Dlaczego warto rozważyć zakup nieruchomości właśnie w tym kilkudziesięciotysięcznym mieście?

Miasto idealne dla miłośników gór i osób, które myślą o zakupie mieszkania pod wynajem krótkoterminowy

Jelenia Góra jest z pewnością jednym z najpiękniejszych, ale jednocześnie – największych miast regionu. Wystarczy pół godziny jazdy, by przenieść się w jedno z czterech zachwycających pasm górskich – czyli w Karkonosze, Góry Izerskie, Kaczawskie lub w Rudawy Janowickie. Z tego względu to miasto to idealne miejsce dla wszystkich miłośników gór, którzy jednocześnie chcieliby na co dzień mieszkać w dobrze skomunikowanej miejscowości.

Kotlina Jeleniogórska jest zresztą uważana za jedno z najbardziej malowniczych miejsc w tej części Polski. Oprócz tego w Jeleniej Górze znajduje się uzdrowisko Cieplice, odwiedzane co roku przez tysiące osób, podobnie jak położoną – również stosunkowo blisko – Szklarską Porębę. Z tego względu Jelenia Góra to też dobre miejsce nie tylko do zamieszkania, ale również do inwestycji. Nowe mieszkania w Jeleniej Górze można na przykład kupić z myślą o wynajmie krótkoterminowym. Turyści coraz rzadziej wybierają nocleg w hotelu, coraz częściej natomiast – w prywatnym, wynajętym mieszkaniu. Dobrą inwestycją, jeśli chodzi o wynajem krótkoterminowy, może być zwłaszcza zakup kawalerki.

Przystępne ceny mieszkań i dobre połączenie komunikacyjne do Wrocławia

Za zakupem mieszkania w Jeleniej Górze i przeprowadzeniem się do tej miejscowości na stałe przemawiają też inne czynniki, takie jak chociażby średnia cena nieruchomości w tym mieście. Średnia cena metra kwadratowego nieruchomości w Jeleniej Górze utrzymuje się na poziomie poniżej 5 tys. zł. To atrakcyjna stawka, zwłaszcza jeśli porównamy ją np. z cenami nieruchomości (zarówno z rynku pierwotnego jak i wtórnego) we Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska średnia cena transakcyjna za mkw. mieszkania waha się między 7900 a 8200 zł. Jelenia Góra jest natomiast oddalona od Wrocławia jedynie o nieco ponad 100 km. Dobrym rozwiązaniem dla wielu osób może być zatem zakup mieszkania w Jeleniej Górze i dojazd do pracy – jeśli zajdzie taka potrzeba – do większych miejscowości. To szczególnie dobra alternatywa dla pracowników, którzy muszą zjawić się w biurze jedynie 1-2 razy w tygodniu.

Oprócz tego miasto jest też świetnie skomunikowane z Legnicą czy Szklarską Porębą. Znajduje się też w pobliżu granicy czeskiej – co dla wielu osób może być dużym atutem.

Jelenia Góra to zatem świetne miejsce do zamieszkania pod wieloma względami – zarówno jeśli chodzi o konkurencyjne ceny nieruchomości jak i malowniczą okolicę, przyciągającą co roku wielu miłośników gór.