Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jelenia Góra

Policja jeleniogórska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni. Przestrzegajmy obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

30 lipca 2021  roku, około godziny 11.40 w Jeleniej Górze doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 31-letni kierujący pojazdem marki Fiat Seicento nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu kierowanego przez 42 latka. Mężczyzna najechał na tył pojazdu typu motorower i doprowadził do zderzenia. Motocyklista ze złamaniami trafił do szpitala. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi. Obecnie policja wyjaśnia szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

 

Jeleniogórska policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze. Kierowcy noga z gazu. Kierujący, którzy nie przestrzegają obowiązujących limitów prędkości narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych.  Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

młodszy aspirant Beata Sosulska-Baran