Policja Jelenia Góra: Wspólne działania dzielnicowych ze strażnikami Nadleśnictwa Szklarska Poręba przeciwko kradzieżom choinek i kłusownictwu

1 min czytania

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie wspólnie ze strażnikami leśnymi Nadleśnictwa Szklarska Poręba 22 grudnia 2021 roku na terenie leśnym w obrębie Szklarskiej Poręby prowadzili działania mające na celu zapobiec kradzieżom choinek oraz kłusownictwu.

Policjanci oraz strażnicy sprawdzali czy na w/wymienionym terenie nie dochodzi do nielegalnej wycinki i kradzieży choinek. Wspólne działania leśników i mundurowych mają przede wszystkim zapobiec niszczeniu przyrody oraz kradzieżom na terenach leśnych. W ramach działań mundurowi sprawdzali uprawy oraz młodniki świerkowo-jodłowe.

Takie działania jeleniogórscy policjanci wspólnie z strażnikami prowadzą od wielu lat. Z uwagi na nieuprawniony wjazd pojazdami silnikowym na tereny chronione oraz niszczenie zasobów przyrodniczych grozi mandat karny w wysokości do 1000 zł.

podinspektor Edyta Bagrowska

Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze,

jelenia-gora.policja.gov.pl/

jelenia-gora.policja.gov.pl/dje/aktualnosci/bieza/56199,Wspolne-dzialania-dzielnicowych-ze-straznikami-Nadlesnictwa-Szklarska-Poreba-prz.html

Autor: krystian