Dzięki szybkiej reakcji kierowcy i pasażerki nie uniknie odpowiedzialności 32-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego, który wyrwał torebkę kobiecie siedzącej w samochodzie. Łupem 32-latka padło mienie o łącznej wartości około 4700 zł. Torebka wróciła do właścicielki a mężczyzna trafił do aresztu.

W dniu 31.12.2021 o godz. 10:55 policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 32-latka, który po siłowym otwarciu drzwi pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, uderzając kobietę siedzącą jako pasażer wyrwał z rąk torebkę. Jego łupem padło mienie o wartości około 4700 zł. Były to pieniądze, karty płatnicze, telefon komórkowy, dokumenty i inne drobne przedmioty.

Szybka reakcja kierowcy oraz pasażerki w celu odzyskania skradzionej torebki okazała się skuteczna. Napastnik na widok mężczyzny i kobiety porzucił torebkę na pas zieleni i zaatakował kierowcę pojazdu, który doznał obrażeń głowy i innych części ciała. 32-letni mężczyzna został ujęty przez jeleniogórskich policjantów i osadzony w policyjnym areszcie. 

W dniu 01.01 br. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek Prokuratora Rejonowego w Jeleniej Górze zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres dwóch miesięcy.

młodszy aspirant Beata Sosulska-Baran