Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu. 23-letni mężczyzna dopuścił się w Jeleniej Górze włamania do piwnicy. Jego łupem padło mienie o łącznej wartości około 7200 zł. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 23-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem.
Jak ustalili funkcjonariusze, mieszkaniec powiatu karkonoskiego na początku czerwca br. dopuścił się w Jeleniej Górze  przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna włamał się i okradł  piwnice. Jego łupem padły narzędzia budowlane oraz dwie torby transportowe z profesjonalnym sprzętem alpinistycznym. Łączne straty pokrzywdzonego wynoszą około 7200 zł.
Policjanci na podstawie zebranych informacji oraz po analizie nagrań z kamer monitoringu ustalili i odzyskali dwie torby transportowe z profesjonalnym sprzętem alpinistycznym.
Obecnie policjanci ustalają wszystkie okoliczności tych spraw oraz prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie pozostałego skradzionego mienia.
Teraz jeleniogórzanin za  popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić może mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
młodszy aspirant Beta Sosulska-Baran