29 listopada br. Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze – insp. Leszek Zagórski wspólnie z Prezydentem Miasta Jeleniej Góry – p. Jerzym Łużniakiem podziękowali Pani Patrycji Płotnickiej za postawę, jaką wykazała się w ratowaniu ludzkiego życia. Kobieta bez wahania rzuciła się do rzeki, aby wyciągnąć z niej młodego, wychłodzonego mężczyznę, narażając własne bezpieczeństwo.

Dzisiaj (29.11.2022 roku) w  Urzędzie Miasta w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie, podczas którego Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze – inspektor Leszek Zagórski oraz Pan Jerzy Łużniak Prezydent Miasta Jeleniej Góry podziękowali Pani Patrycji Płotnickiej za postawę, jaką wykazała się w ratowaniu ludzkiego życia.
 Do zdarzenia doszło 17 listopada 2022 roku, po 15.00 w Jeleniej Górze przy ul. Ogińskiego. Pani Patrycja Płotnicka zauważyła w rzece mężczyznę, w połowie rozebranego.  Kobieta narażając własne bezpieczeństwo, bez wahania rzuciła się do rzeki, aby ratować mężczyznę, który był bardzo wychłodzony. Dzięki zdecydowanej reakcji udało się go wyciągnąć z rzeki i przekazać Zespołowi Pogotowia Ratunkowego. Pani Patrycja podjęła działania, których celem było ratowanie życia - najwyższej wartości z jaką mamy do czynienia.
Postawę godną naśladowania w ratowaniu życia ludzkiego docenił Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze oraz Prezydent Miasta Jeleniej Góry i wręczyli jej listy gratulacyjne oraz  drobne upominki, jednocześnie wyrażając wdzięczność za wielkie serce i dobrą wolę. Życzyli jej również wielu sukcesów i powodzenia w realizacji życiowych zamierzeń.
podinsp. Edyta Bagrowska