Książnica Karkonoska zaprasza

na spotkanie autorskie z Martą Kucharską,
dolnośląską poetką i pisarką, z zawodu lekarzem wirusologiem


Marta Kucharska – rocznik ‘84.

Autorka trzech zbiorów opowiadań:

  • „Kino objazdowe” (Papierowy Motyl, Warszawa 2012)
  • „Saudade” (Mamiko, Nowa Ruda 2016),
  • „Irga karmiona przez lawinę” (wydawnictwo j, Wrocław 2019),

tomu wierszy „Abisynia” (Zeszyty Poetyckie, Gniezno 2014) oraz wydanej w listopadzie 2022 r. powieści „Tarnina” (wydawnictwo j, Wrocław 2022).

Finalistka jednego z Połowów organizowanego przez Biuro Literackie, wyróżniona drugą nagrodą w konkursie TVP2 „Dolina kreatywna” oraz drugą nagrodą w ogólnopolskim konkursie Złoty Środek Poezji za debiut poetycki. Laureatka nagrody kulturalnej WARTO 2020 w kategorii literatura, przyznawanej przez Gazetę Wyborczą za zbiór opowiadań „Irga karmiona przez lawinę”.

Członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.


„Tarnina”

Powieść drogi osadzona na Pogórzu Kaczawskim, w Krainie Wygasłych Wulkanów.

Kiedy umiera ukochana osoba, bliscy dowiadują się, że prowadziła drugie sekretne życie. Podążamy jego śladem wraz z Tośką, główną bohaterką, na Pogórze Sudeckie, do wioski, gdzie kończy się droga, w dziką przestrzeń, w jądro polskich spraw. I ze zdumieniem zauważamy, że przemiany doznaje nie tylko ona. Bo ta książka mocno działa na czytelnika, pozwala mu odpocząć, ale i angażuje jego emocje i system wartości. Stary dom, pierwotna przyroda, galeria postaci niemal jak z Przystanku Alaska, ciemne i całkiem wzniosłe sprawki angażują na tyle mocno, że u czytelnika wcześniej czy później pojawi się myśl, czy nie rzucić wszystkiego i wynieść się nad Kiniec.

[za: Wydawnictwo j, http://wydawnictwoj.pl/marta-kucharska-tarnina]

Fb-Button