Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do piwnicy oraz o dwa usiłowania. Przestępstw tych dopuścił się w Jeleniej Górze na początku marca br. Jego łupem padło mienie o wartości około 7 tysięcy złotych. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 32-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem oraz o usiłowania kradzieży z włamaniem.
Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna na początku marca br. włamał się do piwnicy w jednym z budynków w Jeleniej Górze. Jego łupem padło mienie o wartości około 7 tysięcy złotych. Był to keyborad, ceramika, rowerek dziecięcy, hulajnoga i inne przedmioty.
Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie, w oparciu o zebrane informacje oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali 32-latka jako podejrzewanego o popełnienie tego czynu. Ponadto ustalili, że mężczyzna ma na koncie jeszcze dwa usiłowania kradzieży z włamaniem do piwnic.
Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci ustalają wszystkie okoliczności tej sprawy i prowadzą czynności w kierunku odzyskania skradzionego mienia.
podinspektor Edyta Bagrowska