Wykonywanie świadectw charakterystyki energetycznej online

Jesteś właścicielem domu lub budynku użytkowego? Chcesz uzyskać świadectwo charakterystyki energetycznej dla sprzedawanej lub wynajmowanej nieruchomości? Zbliża się termin wejścia w życie obowiązku jego posiadania. Dowiedz się, w jaki sposób najszybciej otrzymać takie świadectwo dla budynku. Sprawdź ofertę serwisu e-swiadectwa.com i zobacz, jak można to zrobić online. 

Co to jest świadectwo energetyczne i kiedy będzie obowiązkowe?

Przedstawienie Świadectwa Charakterystyki Energetycznej, wszystkim kupującym lub wynajmującym dany budynek, będzie wymagane od dnia 28 kwietnia 2023 roku. Obowiązek ten, który wynika z prawa europejskiego, zostanie nałożony na właścicieli domów lub nieruchomości. Świadectwo energetyczne określa wielkość zapotrzebowania danego budynku na energię, która umożliwi jego użytkowanie. 

W zamyśle prawa, świadectwo ma ułatwić podjęcie decyzji o kupnie lub najmie danego budynku, wszystkim zainteresowanym osobom. Do uzyskania Świadectwa Charakterystyki Energetycznej, potrzebne będzie wynajęcie certyfikowanego audytora energetycznego i wpisanie dokumentu do centralnego rejestru.

Wykonywanie świadectw na stronie e-świadectwa.com

Najszybszym i najłatwiejszym sposobem uzyskania takiego świadectwa, będzie zlecenie jego wykonania na e-swiadectwa.com. Wykwalifikowany audytor, po zebraniu odpowiednich danych, wyliczy średnie zużycie energii dla danego budynku w porównaniu do budynków referencyjnych. Specjalista, po wyliczeniu wskaźnika energetycznego i wykonaniu potrzebnych analiz, wystawi Świadectwo Charakterystyki Energetycznej.

Zamówienie świadectwa w serwisie e-swiadectwa  gwarantuje terminowość i fachowość usługi. Wystarczy wypełnić formularz z podstawowymi danymi o nieruchomości i przesłać zdjęcie frontu budynku. Należy zaznaczyć, iż firma zgłasza wystawione świadectwo do centralnego rejestru. Dzięki temu unikniemy ewentualnej grzywny przewidzianej w ustawie. Przygotowane świadectwo przesyłane jest do klienta na e-mail lub przez kuriera.