Premiera Śnieżki w JCK: 19 czerwca 2024 o godzinie 17:00
Zapraszamy na premierę spektaklu "Śnieżka", która odbędzie się 19 czerwca 2024 roku w Sali Widowiskowej JCK. To wyjątkowe wydarzenie jest efektem współpracy Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa oraz Jeleniogórskiego Centrum Kultury.
  1. Premiera spektaklu: 19 czerwca 2024, godz. 17:00
  2. Współpraca z Stowarzyszeniem Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa
  3. Całoroczne warsztaty edukacji teatralnej
  4. Bilety: 10 zł w przedsprzedaży

Spektakl "Śnieżka" powstał jako wynik całorocznych warsztatów edukacji teatralnej, które miały na celu rozwijanie talentów aktorskich i budowanie pewności siebie uczestników. W tym roku młodzi adepci teatru zmierzyli się z klasycznym tekstem "Królewna Śnieżka" Braci Grimm, pod czujnym okiem reżysera Łukasza Dudy.

Historia "Śnieżki" to opowieść o pięknej królewnie, której życie jest zagrożone przez zazdrosną macochę-czarownicę. Dzięki współpracy wszystkich zaangażowanych osób udało się stworzyć spektakl pełen emocji, autentycznych przeżyć i głębokich refleksji. Każdy aktor wniósł coś wyjątkowego do przedstawienia, co czyni je niezapomnianym doświadczeniem.

Przygotowanie spektaklu nie byłoby możliwe bez wsparcia Jeleniogórskiego Centrum Kultury oraz TUDUDU events. Dzięki nim uczestnicy warsztatów mogli nie tylko nauczyć się sztuki aktorskiej, ale także rozwijać swoje umiejętności interpersonalne i budować pewność siebie.

Reżyseria spektaklu to dzieło Łukasza Dudy, a w realizacji pomagały inspicjentki Anita Kudła i Anna Chrostek. O odpowiednią oprawę dźwiękową zadbali Robert Kuryś i Piotr Warszewski, natomiast za oświetlenie odpowiadali Łukasz Izdebski i Łukasz Duda. Magdalena Duda przygotowała opracowanie plastyczne.

W obsadzie zobaczymy m.in. Kamila Bogdana, Danutę Chrostek, Marlenę Gardełę, Piotra Gargasia, Annę Glasder oraz wielu innych utalentowanych aktorów, którzy z wielkim zaangażowaniem podeszli do swoich ról. Spektakl jest nie tylko manifestacją artystyczną, ale także wyrazem solidarności i integracji społecznej.

Przedstawienie jest dostępne dla szerokiej publiczności, a bilety w cenie 10 zł można nabyć w przedsprzedaży online oraz stacjonarnie w kasach biletowych JCK. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, by razem celebrować magię teatru i docenić różnorodność oraz potencjał osób z Zespołem Downa.

Do zobaczenia na spektaklu!


Wg inf z: CK RELAX