Przedszkolaki odwiedziły Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze
Wizyta przedszkolaków w Komendzie Miejskiej Policji była pełna niespodzianek i cennych lekcji. Dzieci miały okazję zobaczyć na własne oczy, jak działa policja, a także dowiedzieć się, jak bezpiecznie postępować w różnych sytuacjach.
  1. Dzieci zwiedziły stanowisko kierowania Komendy Miejskiej Policji.
  2. Zapoznały się z policyjnym sprzętem, takim jak radiowozy i motocykle.
  3. Przeprowadzono ćwiczenia z prawidłowego zachowania w kontakcie z psem.
  4. Odwiedziły salę pamięci Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA.

Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 27 miały wyjątkową okazję odwiedzić Komendę Miejską Policji. Wizyta odbyła się 10 czerwca, a opiekunem wycieczki ze strony policji była aspirant Beata Sosulska-Baran z Zespołu Komunikacji Społecznej. Podczas spotkania, dzieciom towarzyszył również przewodnik psa służbowego, sierżant Maksymiliana Janik.

Podczas wizyty, dzieci mogły zobaczyć stanowisko kierowania, gdzie zapoznały się z systemem działania telefonów alarmowych oraz dowiedziały się, jak dyżurny zarządza patrolami w mieście. Była to doskonała okazja, aby zrozumieć, jak ważna i skomplikowana jest praca policji.

Dużą atrakcją dla przedszkolaków było zapoznanie się z policyjnym sprzętem, takim jak radiowozy, motocykle oraz wyposażenie służbowe, w tym pałki, kaski i kamizelki kuloodporne. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały i słuchały opowieści funkcjonariuszy o ich codziennej pracy.

Sierżant Maksymiliana Janik, przewodnik psa służbowego, opowiedziała dzieciom o roli czworonogów w policji. "Funkcjonariusze omówili również prawidłowe zachowanie dziecka i osób dorosłych w kontakcie z psem, wskazali zasady postępowania z zwierzęciem (własnym i obcym), które połączyli z elementami funkcjonowania i jego zachowania w kontakcie z dzieckiem oraz przeprowadzili ćwiczenia postaw na wypadek podejścia lub zaatakowania przez czworonoga - Drzewka i Żółwia" – relacjonowała podinspektor Edyta Bagrowska.

Na zakończenie wizyty, przedszkolaki zwiedziły salę pamięci Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, gdzie zgromadzone są pamiątki policyjne z całego świata. Było to dla nich niezwykłe doświadczenie, które na długo pozostanie w ich pamięci.


Na podst. Policja Jelenia Góra