Kierowca przekroczył prędkość w terenie zabudowanym i odpowie za dodatkowe przewinienia
W terenie zabudowanym, gdzie ograniczenie prędkości wynosi 50 km/h, 37-letni kierowca postanowił zignorować przepisy, osiągając prędkość 104 km/h. Jego nieodpowiedzialne zachowanie doprowadziło do zatrzymania przez policję, a konsekwencje mogą być znacznie poważniejsze, niż tylko utrata prawa jazdy.
  • Przekroczenie prędkości i zatrzymanie przez policję

  • Problemy z pojazdem i dalsze konsekwencje

  • Apel policji i znaczenie przestrzegania przepisów

Przekroczenie prędkości i zatrzymanie przez policję

Wczesnym rankiem, 20 sierpnia 2024 roku, policjanci z jeleniogórskiej drogówki zauważyli na ulicy Wolności pojazd marki Hyundai, który poruszał się z nadmierną prędkością. Miernik prędkości wskazał, że kierowca, przekraczając dozwoloną prędkość o 54 km/h, jechał z prędkością 104 km/h w strefie zabudowanej. Zatrzymanie pojazdu do kontroli okazało się kluczowe, bowiem nie tylko prędkość kierowcy wzbudziła zaniepokojenie, ale także jego stan uprawnień.

Problemy z pojazdem i dalsze konsekwencje

Podczas kontroli policjanci odkryli, że mężczyzna nie tylko przekroczył dozwoloną prędkość, ale również poruszał się pojazdem z tablicami rejestracyjnymi od innego auta. Dodatkowo, samochód był niedopuszczony do ruchu i nie miał aktualnego ubezpieczenia. Mundurowi ujawnili także liczne usterki techniczne, co w połączeniu z nadmierną prędkością stawiało kierowcę w bardzo niekorzystnej sytuacji. W wyniku tych wykroczeń, mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące, a policja zakazała mu dalszej jazdy tym pojazdem.

Apel policji i znaczenie przestrzegania przepisów

Policjanci podkreślają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. W związku z tym apelują do wszystkich kierowców o rozsądek i dostosowywanie prędkości do warunków panujących na drodze. Przypominają, że przestrzeganie ograniczeń prędkości to klucz do zapewnienia bezpieczeństwa sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego. Zgodnie z przepisami, za popełnione wykroczenia kierowca może odpowiedzieć przed sądem, a grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Takie sytuacje powinny być przestrogą dla wszystkich kierowców, aby zawsze z należytą uwagą podchodzić do przepisów ruchu drogowego.


Opierając się na: Policja Jelenia Góra