Jeleniogórska drogówka egzaminowała uczniów na kartę rowerową i uczyła bezpieczeństwa

W Szklarskiej Porębie młodzi rowerzyści zdobywają nowe uprawnienia pod czujnym okiem jeleniogórskiej policji. To nie tylko egzamin, ale ważna lekcja bezpieczeństwa na drodze, która może uratować życie podczas wakacyjnych wycieczek.
- Egzamin na kartę rowerową w Szklarskiej Porębie z udziałem jeleniogórskiej drogówki
- Bezpieczeństwo na rowerze i hulajnodze elektrycznej to priorytet jeleniogórskich policjantów
Egzamin na kartę rowerową w Szklarskiej Porębie z udziałem jeleniogórskiej drogówki
23 czerwca funkcjonariusze z jeleniogórskiej drogówki przeprowadzili praktyczny sprawdzian umiejętności jazdy na rowerze dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Szklarskiej Porębie. Piętnaścioro dzieci podjęło wyzwanie, wykazując się nie tylko sprawnością na dwóch kółkach, ale także solidną znajomością przepisów ruchu drogowego i znaków drogowych. Egzamin był okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przygotowania młodych uczestników ruchu do samodzielnej jazdy.
Bezpieczeństwo na rowerze i hulajnodze elektrycznej to priorytet jeleniogórskich policjantów
Podczas spotkania mundurowi zwrócili uwagę na obowiązkowe wyposażenie każdego roweru – dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o przyjaznym brzmieniu, skuteczny hamulec, a także odpowiednie światła i odblaski: czerwone z tyłu oraz białe lub żółte z przodu. Funkcjonariusze podkreślali również znaczenie noszenia kasków ochronnych i elementów odblaskowych na ubraniu, które zwiększają widoczność po zmierzchu i w nocy.
„Aby przystąpić do egzaminu na kartę rowerową, dziecko musi mieć ukończone 10 lat” – przypomina podinspektor Edyta Bagrowska. Po pozytywnym zaliczeniu testu wszystkie dzieci otrzymały uprawnienia do poruszania się nie tylko rowerem, ale też hulajnogą elektryczną.
Na zakończenie spotkania policjanci rozmawiali z uczniami o tym, jak spędzać wakacje bezpiecznie, unikając zagrożeń zarówno na drodze, jak i podczas codziennych zabaw.
Opierając się na: Policja Jelenia Góra
Autor: krystian