Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego w związku oszustwami podatkowymi i fałszowaniem dokumentacji. Mężczyźni prowadząc działalność gospodarczą sprowadzali z zagranicy samochody i wprowadzali je na terytorium Polski z pominięciem podatku VAT, jak również zaniżonym podatkiem akcyzowym. Jak ustalili funkcjonariusze, nielegalny proceder trwał od października 2015 roku do marca 2016 roku. Wstępne straty Skarbu Państwa z tego tytułu wynoszą ponad 600 tysięcy złotych. Teraz mężczyźni za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem, a grozić im kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Policjanci  Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego w wieku 32 i 42 lata. Mężczyźni zajmowali się sprowadzaniem samochodów z zagranicy, wprowadzaniem ich na terytorium Polski z pominięciem podatku VAT  oraz zaniżonym podatkiem akcyzowym. W tej sprawie również fałszowali dokumentację.

Jak  ustalili funkcjonariusze, mężczyźni w okresie od października 2015 roku do marca 2016 roku prowadząc działalność gospodarczą, zajmowali się  sprowadzaniem samochodów z Niemiec  i wprowadzeniem ich na terytorium Polski z pominięciem podatku VAT, jak również mocno zaniżali podatek akcyzowy. W ramach tego procederu fałszowali również dokumentację.  Policjanci ustalili, że tym okresie  mężczyźni sprowadzili 15  pojazdów różnych marek, które następnie  sprzedawali między innymi za pośrednictwem portali internetowych.

Wstępne straty Skarbu Państwa z tytułu ich działalności wynoszą ponad 600 tysięcy złotych.

Teraz za  popełnione czyny odpowiedzą przed sądem, a grozić im może kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

podinsp. Edyta Bagrowska