Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jelenia Góra

Montaż paneli fotowoltaicznych - jak je ustawić?

Poprawny montaż paneli fotowoltaicznych sprawi, że cała instalacja będzie działała optymalnie, a my będziemy mogli cieszyć się darmowym prądem ze słońca, ekologicznością całego rozwiązania oraz czystym środowiskiem, przede wszystkim powietrzem. Myśląc o instalacji fotowoltaicznej zdecydowanie warto podjąć współpracę z doświadczoną firmą, która zagwarantuje poprawność montażu oraz stabilność instalacji.

Instalacja fotowoltaiczna to cały szereg elementów, które muszą być ze sobą w odpowiedni sposób połączone, aby tworzyć spójną całość i umożliwić prawidłowe działanie. Warto sobie uświadomić, że do sukcesu, którym jest poprawnie działająca i wydajna instalacja potrzebne są trzy kroki – określenie zapotrzebowania na panele, dobry montaż, a także prawidłowa konserwacja (serwis instalacji oraz prawidłowe czyszczenie paneli).

Jeżeli te trzy aspekty będą dopilnowane, panele fotowoltaiczne przyczynią się do obniżenia rachunków za prąd. Nowoczesne i łatwe do montażu panele można znaleźć na stronie https://hymon.pl/panele-fotowoltaiczne-jelenia-gora/.

Jak ustawić panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne można montować na gruncie, np. w ogrodzie lub innym wyznaczonym do tego miejscu, albo na dachu. Oba rozwiązania są dobre, pod warunkiem braku naturalnych i sztucznych przeszkód (wysokich drzew, domów, innego rodzaju zabudowy). W zależności od miejsca montażu wykorzystujemy inne elementy montażowe. Doborem najlepszego miejsca do montażu oraz wykonaniem wszystkich prac powinna kierować doświadczona firma, np. Hymon Fotowoltaika Sp z o.o.

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest ustawienie paneli fotowoltaicznych na południe i uzyskanie nachylenia na poziomie 30-40 stopni. Umożliwimy wtedy panelom maksymalny pobór energii. Również dobrym wyjściem jest kierunek południowo-wschodni (przy nachyleniu 25-55 stopni). Zdecydowanie powinno się unikać montażu na północ, gdyż instalacja nie osiągnie wtedy optymalnych parametrów pracy. Efektywność paneli może spaść nawet o 80%.

Doświadczony wykonawca gwarancją sukcesu

Każdy inwestorowi zależy na tym, aby instalacja działała w sposób prawidłowy i optymalnie pobierała promienie słoneczne. Prawidłowy montaż to zapewni. Rolą wykonawcy jest dokładne sprawdzenie, z jakim budynkiem oraz terenem mamy do czynienia. Często wydaje się, że montaż na gruncie jest najlepszym rozwiązaniem. Może okazać się łatwiejszy, ale w dłuższej perspektywie możemy mieć do czynienia z powstaniem przeszkód, które zakłócą działanie paneli. Problemem mogą okazać się chociażby nowe budynki.

Odpowiedniej jakości panele fotowoltaiczne np. https://hymon.pl/oferta/panele-fotowoltaiczne/ bez problemu mogą być montowane na dachach. Jest to rozwiązanie minimalnie trudniejsze technicznie i wymagające sprawnego działania, ale za to zdecydowanie o wiele bardziej bezpieczne i zapewniające maksymalny komfort pracy paneli.