Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży katalizatorów z pojazdów osobowych. Wstępnie funkcjonariusze ustalili, że ma na koncie 6 takich kradzieży. Przestępstw tych dopuścił się w Jeleniej Górze w maju br. Straty pokrzywdzonych wynoszą około 20 tysięcy złotych. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu złotoryjskiego podejrzanego o serię kradzieży katalizatorów.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany w maju br. dopuścił się w Jeleniej Górze serii kradzieży. Jego łupem padły katalizatory z pojazdów osobowych różnych marek. Wstępnie funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma na koncie 6 takich kradzieży. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą około 20 tysięcy złotych. Niewykluczone, że 26-latek ma na koncie więcej podobnych czynów.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie skradzionego mienia.

Teraz mężczyzna za kradzieże odpowie przed sądem, a  grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska