Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jelenia Góra

Sezon motocyklowy trwa. Na wielu polskich drogach w całym kraju pojawili się fani jednośladów. Niestety, jak pokazują statystyki z lat poprzednich, niektórych z nich za bardzo poniosła wyobraźnia. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

Statystyki wszystkich wypadków  w kraju z lat poprzednich,  w których biorą udział motocykliści są bezlitosne. Jak wynika z policyjnych obserwacji, wina za te zdarzenia leży po obu stronach uczestników ruchu drogowego – zarówno po stronie motocyklistów, jak i kierujących samochodami. Różnica jednak polega na tym, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji tych dwóch pojazdów, to motocyklista ma  najmniejsze szanse na przeżycie albo wyjścia z tego bez obrażeń.

Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Motocyklisto, pamiętaj, że drogi publiczne to nie są tory wyścigowe! Pomyśl zatem o innych kierowcach. Przestrzegaj zasad ruchu drogowego: nie przekraczaj prędkości; nie wymuszaj pierwszeństwa; wykazuj się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierowców; zadbaj o odblaskową odzież, która sprawi, że będziesz bardziej widoczny na drodze.

mł.asp. Beata Sosulska-Baran