Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy najpierw okradli pasażera w jednym z autobusów komunikacji miejskiej, a następnie jego kartą płacili za zakupy. Ich łupem oprócz karty płatniczej padły również dokumenty. Policjanci ustalili, że zatrzymani skradzioną kartą posłużyli się 16 razy. Pokrzywdzony poniesione straty oszacował kilkaset złotych. Teraz para za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 24-letnią kobietę i 34-letniego mężczyznę podejrzanych o kradzież oraz o serię kradzieży z włamaniem.  
Jak ustalili funkcjonariusze, para 12 maja br. w jednym z autobusów komunikacji miejskiej w Jeleniej Górze okradła pasażera. Ich łupem padł portfel wraz z kartą płatniczą i dokumentami. Kiedy opuścili autobus, jeszcze tego samego dnia skradzioną kartą  płacili za różne zakupy w jeleniogórskich sklepach, głównie za alkohol i papierosy. Poniesione straty pokrzywdzony oszacował na kilkaset zł. Policjanci ustalili, że zatrzymani skradzioną kartą posłużyli się 16 razy.
Pokrzywdzony o kradzieży powiadomił policję. Funkcjonariusze w oparciu o zebrane w tej sprawie informacje oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali, a następnie zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzewanych o popełnienie tych przestępstw. W wyniku prowadzonych działań odzyskali skradzione dokumenty.
Teraz para za popełnione czyny odpowie przed sądem, a  grozić im  może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
podinspektor Edyta Bagrowska