Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad żoną. Zatrzymany groził jej pozbawieniem życia, rzucał się do bicia, zastraszał, wyzywał i poniżał. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze za te czyny zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz zbliżania się i kontaktowania się z pokrzywdzoną, a także nakazał mu opuścić mu wspólne mieszkanie.

Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 60-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad żoną.
Jeleniogórzanin został zatrzymany 14 sierpnia br. podczas interwencji zgłoszonej przez pokrzywdzoną.  Mężczyzna od kilku miesięcy znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie. Nadużywał alkoholu, który wyzwalał w nim agresję, bez żadnego powodu wszczynał awantury, podczas których wyzywał ją, wyśmiewał, bił i poniżał. Groził jej również pozbawieniem życia.
Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1 promil. Teraz za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem, a  grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 16 sierpnia br. 60-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, wydał zakaz zbliżania się i  kontaktowania z pokrzywdzoną oraz  nakazał mu okresowo opuścić wspólne mieszkanie.
podinsp. Edyta Bagrowska