Z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej, 14 sierpnia br. na Błoniach Jeleniogórskich, odbył się zaplanowany przez Wojskowe Centrum Rekrutacyjne z Bolesławca oraz Ministerstwo Obrony Narodowej patriotyczno – rozrywkowy piknik wojskowy, podczas którego mieszkańcy i turyści mogli podziwiać nowoczesny sprzęt wojskowy, w tym wypożyczony ze Świętoszowa czołg Leopard 2 PL. W pikniku udział wzięli również jeleniogórscy policjanci, w tym policyjny patrol rowerowy.

14 sierpnia br. na Błoniach Jeleniogórskich z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej odbył się zaplanowany przez Wojskowe Centrum Rekrutacyjne z Bolesławca oraz Ministerstwo Obrony Narodowej  patriotyczno – rozrywkowy piknik wojskowy, podczas którego mieszkańcy i turyści mogli podziwiać nowoczesny sprzęt wojskowy.
W pikniku udział wzięli również policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, w tym policyjny patrol rowerowy. Funkcjonariusze przygotowali dla najmłodszych uczestników liczne atrakcje i rozmawiali z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji. Dodatkowo zachęcali cyklistów do jeżdżenia w kasku oraz zaopatrzenia się w elementy odblaskowe, co z całą pewnością przekłada się na większe bezpieczeństwo w czasie jazdy. Podczas festynu dzieci  otrzymały odblaski. Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszył się również policyjny radiowóz.
podinsp.Edyta Bagrowska