Karkonoska Liga Strzelecka 2024 zakończona w Jeleniej Górze
17 maja na strzelnicy Koła LOK Energetyk w Jeleniej Górze zakończyła się Karkonoska Szkolna Liga Strzelecka 2024. W zawodach wzięli udział uczniowie z różnych szkół regionu, którzy rywalizowali w kilku rundach eliminacyjnych oraz finale. Zmagania były emocjonujące i zakończyły się wyłonieniem najlepszych strzelców w kategoriach szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
  1. Finał Ligi Strzeleckiej odbył się 17 maja
  2. Uczestniczyli uczniowie z wielu szkół regionu
  3. Wyłoniono najlepszych strzelców w dwóch grupach
  4. W finale indywidualnym zwyciężył Piotr Siemek

W piątek, 17 maja, na strzelnicy Koła LOK Energetyk w Jeleniej Górze odbył się finał Karkonoskiej Szkolnej Ligi Strzeleckiej 2024. Zawody zgromadziły uczniów z różnych szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Powiatu Karkonoskiego oraz Miasta Jeleniej Góry. Organizatorem imprezy był Andrzej Gawłowski, Instruktor i Trener PZSS, który współpracował ze Sławomirem Sikorskim z Fundacji Sikorscy.

W zawodach wzięli udział uczniowie z kilkunastu szkół, w tym m.in. z SP nr 13 w Jeleniej Górze, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jeżowie Sudeckim, SP w Podgórzynie oraz Zespołu Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze. Łącznie na strzelnicy rywalizowało około 70 uczestników, którzy zmierzyli się w pięciu rundach eliminacyjnych oraz finale.

W trakcie turnieju wyłoniono najlepszych strzelców w dwóch kategoriach: szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. W grupie szkół podstawowych wyróżnili się Mateusz Preczko z SP w Mysłakowicach, Rafał Leonarski z SP w Podgórzynie, Ramadan Philip z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jeżowie Sudeckim, Daria Popielarz z SP nr 13 w Jeleniej Górze oraz Franciszek Kurzeja z SP nr 1 w Szklarskiej Porębie.

W grupie szkół ponadpodstawowych na wyróżnienie zasługują Dawid Bałos z Zespołu Szkół Technicznych Mechanik w Jeleniej Górze, Miłosz Grzynkowski z Zespołu Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze, Karolina Borna z II LO im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze, Wiktor Wesołowski z II LO im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze, Piotr Siemek z Zespołu Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze, Wiktor Rydzik z Zespołu Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze oraz Zuzanna Grzecznik z Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Karpaczu.

W finale indywidualnym zwyciężył Piotr Siemek, który pokonał Wiktora Rydzika z ZSE w Jeleniej Górze, zajmującego drugie miejsce. Trzecie miejsce przypadło Zuzannie Grzecznik z Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Karpaczu. Sukcesy młodych strzelców są efektem ich ciężkiej pracy oraz zaangażowania organizatorów i sponsorów, w tym prezesa Koła LOK Energetyk Jelenia Góra, Andrzeja Gawłowskiego.


Według informacji z: Urząd Miasta w Jeleniej Górze