W Dąbrowicy przy kanale znaleziono pocisk z II wojny — policja apeluje o ostrożność

W Dąbrowicy przy kanale wodnym znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej — policja zabezpiecza miejsce i prosi o ostrożność. Saperzy z jednostki wojskowej mają zostać ściągnięci z Bolesławca, a mundurowi z Kowar pilnują terenu.
- Sprawdź — co się wydarzyło w Dąbrowicy przy kanale wodnym
- Uwaga mieszkańcy Dąbrowicy - jak zachować się przy znalezieniu niewybuchu
Sprawdź — co się wydarzyło w Dąbrowicy przy kanale wodnym
7 września 2025 roku, około godziny 14.00, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze otrzymał zgłoszenie o nietypowym odkryciu w Dąbrowicy. Przy kanale wodnym znaleziono pocisk podkalibrowy pochodzący z okresu II wojny światowej.
Do czasu przyjazdu wyspecjalizowanej grupy minersko-pirotechnicznej z Jednostki Wojskowej w Bolesławcu miejsce zabezpieczają funkcjonariusze policji. W działaniach biorą udział policjanci z Kowar, którzy osłaniają teren i uniemożliwiają postronnym zbliżenie się do znaleziska.
Uwaga mieszkańcy Dąbrowicy - jak zachować się przy znalezieniu niewybuchu
Policja przypomina, że nawet po latach tego typu przedmioty są niebezpieczne. Nie wolno ich odkopywać, przenosić ani próbować rozbrajać samodzielnie – takie działania mogą prowadzić do śmierci lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
W przypadku odnalezienia niewybuchu należy możliwie jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Funkcjonariusze apelują o rozwagę i ostrożność, a także o niezwłoczne informowanie służb o każdym podejrzanym przedmiocie przypominającym amunicję z czasów wojny.
“Przypominamy!”
Informacje pochodzą z powiadomienia przekazanego do Komendy Miejskiej Policji Jelenia Góra oraz z działań realizowanych przez patrol policji z Kowar i planowanego przyjazdu saperów z Jednostki Wojskowej w Bolesławcu.
Jeśli widzisz podejrzany przedmiot — zachowaj bezpieczną odległość, oznacz miejsce wizualnie bez dotykania znaleziska i skontaktuj się ze służbami ratunkowymi. Policja prosi, by nie zamieszczać informacji, które mogłyby skłonić osoby do samodzielnego usuwania niewybuchów.
Na podstawie: KMP w Jeleniej Górze
![]()
Ostatnie Artykuły

Ostatni odcinek ulicy Karłowicza do przebudowy. Kierowcy stracą przejazd

Nietoperze z sudeckich podziemi bohaterami spotkania w Sobieszowie

Służby szkolą się z interwencji wobec osób w spektrum autyzmu

Monter poprosił o telefon. 66-latek stracił blisko 57 tysięcy złotych

Zakazy sądowe nie zatrzymały kierowców. Policja ujawniła trzy przypadki

Miesiącami terroryzował partnerkę, a potem zniknął. Kryminalni go znaleźli

Ponad 1000 metrów wspinaczki na rowerze. Uphill Race wraca na Śnieżkę

Po zmroku leśne ścieżki pokażą drugie życie. Spacer pod Chojnikiem

W Pałacu Sobieszów spotkają się legendy polskiego himalaizmu

Forum Ekonomiczne w Karpaczu już we wrześniu. Przyjedzie ponad 6000 gości

Ponad 140 prac walczyło o ten plakat. Wybrano projekt Września Jeleniogórskiego

Blisko 600 kontroli w Jeleniej Górze. Dwie osoby zatrzymane

Wrzesień Jeleniogórski wraca z muzyką, wystawami i spotkaniami

Poznała w sieci „generała”. Kody kart kosztowały ją 6 tysięcy złotych
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze - msze, kancelaria, sakramenty
- Powiatowy Zespoł do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Jeleniej Górze - kontakt, godziny, wnioski
- Zespół Placówek Pozaszkolnych - Centrum Wspierania Uzdolnień w Jeleniej Górze - kontakt, zajęcia, zapisy
- Książnica Karkonoska w Jeleniej Górze - kontakt, filie, godziny i karta biblioteczna
- Urząd Skarbowy w Jeleniej Górze - kontakt, godziny, e-usługi i właściwość terytorialna
- Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze - bilety, godziny kasy, kontakt
