Za nami kolejne już spotkanie z seniorami w sieci na żywo, które odbyło się 7 czerwca br. w godzinach 9.00-9.30. Spotkanie prowadziła policjantka z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wraz z dzielnicowym, a gościem specjalnym spotkania był przedstawiciel Urzędu Statystycznego w Jeleniej Górze. Spotkanie odbyło się w serwisie YOUTUBE na profilu Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Jest to kolejne spotkanie w sieci na żywo z seniorami. Prowadziła je policjantka z Zespołu Komunikacji Społecznej  Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wraz z dzielnicowym z Komisariatu II Policji, a gościem specjalnym był przedstawiciel Urzędu Statystycznego w Jeleniej Górze.  Celem działań jest przede wszystkim ułatwienie seniorom kontaktu z Policją i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże, rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa.

W trakcie spotkania dzielnicowy omówił  zdarzenia z udziałem osób starszych, do których doszło w ostatnim czasie w Jeleniej Górze.

Przedstawiciel Urzędu Statystycznego między innymi omówił sytuacje, z którymi seniorzy mogą spotkać się podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań oraz  na co uważać. Zwrócił uwagę na to, że mogą pojawić się fałszywe strony internetowe, a także aby uważać na  komunikaty pochodzące z niesprawdzonych źródeł, poinformował w jaki sposób i gdzie można sprawdzić rachmistrza.

Dzisiejsze spotkanie z policjantami oraz przedstawicielem Urzędu Statystycznego w Jeleniej Górze można zobaczyć   w serwisie YOUTUBE na profilu Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze pod linkiem:

http://youtu.be/mTWOzs1BNl0.

podinsp. Edyta Bagrowska