Policjanci z Karpacza pomogli szybko i bezpiecznie dotrzeć do szpitala mężczyźnie, który wiózł chorą partnerkę. Kobieta uskarżała się na silne bóle, miała problemy z oddychaniem i nie była w stanie się poruszać. Z uwagi na zagrożenie jej życia i zdrowia funkcjonariusze przeprowadzili pilotaż samochodu z ronda w Miłkowie do jeleniogórskiego szpitala. Dzięki pomocy funkcjonariuszy, kobieta szybko i bezpiecznie dotarła do szpitala, gdzie natychmiast udzielono jej pomocy medycznej.

Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu w nocy z 21 na 22 listopada br., około godziny 4.35 w trakcie patrolu na rondzie w Miłkowie zauważyli pojazd marki Audi, którego kierowca na ich widok natychmiast zatrzymał się na środku jezdni, był wyraźnie zdenerwowany. Mężczyzna poprosił o pomoc  w szybkim dotarciu do szpitala z chorą partnerką, która uskarżała się na silne bóle, problemy z oddychaniem i nie była w stanie się poruszać.
W związku z zaistniałą sytuacją oraz zagrożeniem życia i zdrowia kobiety po poinformowaniu oficera dyżurnego, funkcjonariusze przy włączonych sygnałach świetlnych i dźwiękowych przeprowadzili pilotaż samochodu z Miłkowa do jeleniogórskiego szpitala. Dyżurny w tym czasie powiadomił szpital o przyjeździe chorej kobiety.
Przejazd musiał odbyć się bardzo ostrożnie z uwagi na bardzo trudne warunki atmosferyczne. Z uwagi na niskie temperatury, na drogach było bardzo ślisko. Po bezpiecznym dojechaniu do szpitala, kobietą zajęli się już dalej lekarze.
Dzięki pomocy policjantów, 27-latka szybko znalazła się w szpitalu, gdzie miała zapewnioną dalszą fachową pomoc medyczną.
podinsp. Edyta Bagrowska

 

Film 411-164724.mp4

Opis filmu: Pilotaż pojazdu marki Audi przez policjantów

Pobierz plik 411-164724.mp4 (format mp4 - rozmiar 25.21 MB)