Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jelenia Góra

Policja jeleniogórska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Zmieniające się warunki atmosferyczne i częste opady deszczu, poranne przymrozki powodują, że nawierzchnia asfaltowa staje się mokra i śliska. Pamiętaj, aby poruszać się po drodze z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem. Uwaga na pieszych! Pamiętajmy, że każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.

Wczoraj około godziny 15.00  w Jeleniej Górze na ul. Drzymały doszło do wypadku. Jak ustalili policjanci, 19-letni kierujący pojazdem marki Renault, bez uprawnień wpadł w poślizg, nie zapanował nad pojazdem i uderzył w jadący z naprzeciwka autobus MZK. W wyniku zdarzenia pasażerka autobusu odniosła obrażenia powyżej dni 7. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Ponadto na drogach regionu doszło do kilku kolizji, których główną przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz najechanie na tył innego pojazdu.

Przypominamy, że bezpieczeństwo pieszych na drodze znacząco poprawia noszenie elementów odblaskowych!

Apelujemy również o noszenie elementów odblaskowych w miejscach, gdzie przepisy tego nie nakazują, czyli na nieoświetlonych odcinkach dróg, także w obszarze zabudowanym. Przypominamy, że w okresie jesienno – zimowym, każdy pieszy poruszający   się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi  mandat. Odblaski dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji– często ratującej zdrowie i życie.

Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Jeleniogórska policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze. Kierowcy noga z gazu. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych.  Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

podinspektor Edyta Bagrowska